Sześć zastępów straży pożarnej gasiło minionej nocy pożar szopy na drewno w Wilkowicach.

Informacja o pożarze wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej o godz. 22.10. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądu wody na paląca się szopę oraz dwóch prądów wody w obronie na sąsiednie budynki, gdzie wysoka temperatura spowodowała zajęcie się konstrukcji dachu ww. obiektach.

Po ugaszeniu palącej się drewutni przystąpiono do rozbiórki jej konstrukcji oraz opróżnienia wnętrza ze spalonego drewna. Podczas akcji otrzymano informację, iż jedna z osób będących świadkiem zdarzenia poczuła się słabo (tj. sąsiadka – 55-letnia kobieta), w związku z czym na miejsce został zadysponowany zespół ratownictwa medycznego. Poszkodowaną przebadano i nie stwierdzono zagrożenia dla zdrowia i życia.

W wyniku pożaru spaleniu uległa szopka na drewno wraz z magazynowanym wewnątrz drewnem oraz opaleniu uległo orynnowanie budynku na posesji. Ogień spowodował również uszkodzenie obiektów z sąsiedniej posesji. Przyczynę pożaru ustala Policja. Działania zakończono o godz. 23.12.