kinoW dniach 25 i 26 kwietnia br. Multikino Czechowice-Dziedzice wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną z Dziedzic zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów lekcje w kinie w ramach Akademii Filmowej Multikino.

Przed każdym seansem druhowie z OSP Dziedzice przeprowadzili pogadankę dotyczącą bezpiecznego sezonu grzewczego w ramach kampanii "Czad i ogień obudź czujność" oraz omówili jak dbać o środowisko w związku z obecnie prowadzoną kampanią przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji "Stop Pożarom Traw". Młodzież szkolna miała również możliwość zapoznania się ze sprzętem jakim dysponują strażacy w czasie akcji ratowniczo-gaśniczych i poznać pragmatykę pracy strażaka.

Po prelekcjach nastąpiły pokazy filmu w czwartek 25 kwietnia br. był to film pt. „ Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, z kolei w piątek dla uczniów szkół podstawowych wyemitowano film przygodowy „Mój przyjaciel smok”. Dwudniowe spotkania w Multikinie odniosły ogromny sukces, wzięło w nich udział ponad stu uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

Zdjęcia: OSP Dziedzice

kino 1kino 3