osp czW dniach 4 i 18 kwietnia br. druhowie z OSP Czechowice przeprowadzili prelekcję z bezpieczeństwa w Przedszkolu nr 10 oraz Szkole Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.

Celem dwugodzinnych spotkań było omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa m.in. w trackie jazdy na rowerze, czy też wypoczynku nad wodą. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa, jak również potrafiły poprawnie zareagować i udzielić pomocy w przypadku wystąpienia zagrożenia. Poza zajęciami teoretycznymi przygotowano dla dzieci scenki, w których kilku uczniów uległo wypadkowi, a ich rówieśniczy musieli udzielić im pomocy oraz wykonać prawidłowe zgłoszenie pod numer 112. Uczniowie spisali się wzorowo, za co zostali nagrodzeni brawami i uznaniem strażaków.

Dalsze pokazy miały na celu omówienie czym strażak zajmuje się na co dzień oraz jakim dysponuje sprzętem. Bardzo duże zaciekawienie wśród młodych dzieci wzbudziło omówienie umundurowania bojowego strażaka. Na koniec zajęć każdy z uczestników otrzymał pamiątkową opaskę odblaskową przygotowaną specjalnie da dzieci na tę okazję, jak również przekazano na ręce przedstawicieli placówek maskotki w postaci „Psa Żarka”, które będą wykorzystywane na zajęciach prowadzonych przez opiekunów i nauczycieli.

Opracowanie i zdjęcia: OSP Czechowice.

osp czechowiceosp cz 3osp cz 21