Około godziny 12.54 dnia 28 kwietnia br. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej otrzymało zgłoszenie o palącym się warsztacie samochodowym w Czechowicach-Dziedzicach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia wozów bojowych Straży Pożarnej warsztat samochodowy był objęty całkowicie pożarem, a ogień próbował przedostać się do pomieszczeń biurowo-mieszkalnych, które znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie. W pobliżu znajdowała się także hala magazynowa zabezpieczona drzwiami pożarowymi, które uniemożliwiły przedostanie się płomieni.

 

Podano trzy prądy wody w natarciu na palący się warsztat, natomiast czwarty prąd został wprowadzony do środka mieszkania w celu zabezpieczenia budynku oraz strażaków, którzy przeszukiwali pomieszczenia pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych.

Po ugaszeniu pożaru, nad wejściem do garażu została zerwana nadpalona elewacja i część podbitki dachowej, oraz usunięto zniszczoną bramę i nadpalony balkon. W garażu i biurze spaleniu uległy maszyny diagnostyczne, wulkanizacyjne, sprzęt elektroniczny, narzędzia, a także samochód osobowy. Na zewnątrz budynku opalony został kolejny samochód. Na miejsce akcji wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego do kobiety, która zgłosiła złe samopoczucie w skutek krótkiego przebywania w pomieszczeniach biurowych w czasie pożaru przed przybyciem służb ratunkowych. Wszystkie pomieszczenia zostały sprawdzone pod kątem obecności tlenku węgla. Na miejsce zdarzenia przybył patrol Policji w celu prowadzenia czynności dochodzeniowych.

W akcji ratowniczo-gaśniczej wzięło udział 12 wozów bojowych straży pożarnej (53 strażaków), z czego 6 wozów bojowych Ochotniczych Straży Pożarnych (36 strażaków). Działania zakończono po godzinie 15.00, a pożar zaklasyfikowano jako średni.