szkolenie osp 25 stycznia 2017 r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie z komendantami gminnymi oraz naczelnikami jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, poświęcone m.in. ogólnopolskiej kampanii społecznej "Czad i Ogień- Obudź Czujność".

Według badań zleconych przez MSWiA 41% Polaków twierdzi, że potrafi rozpoznać czad. Niepokojące jest to, że aż co czwarty Polak myśli, że czad można poznać po zapachu lub po dymie. Warto więc ciągle przypominać, że czad jest bezwonny i bezbarwny. Tylko co piąty Polak wie, że czad można wykryć za pomocą specjalnych czujników.

Podczas spotkania przedstawiono założenia kampanii „Czad i ogień. Obudź czujność”, omówiono m.in. sposoby ograniczania zatruć tlenkiem węgla, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym oraz zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń grzewczych. Podczas szkolenia wykorzystane zostały materiały informacyjne przygotowane przez MSWiA .

W szkoleniu uczestniczyło ponad 50 druhów OSP. Uczestnicy szkolenia w ramach prewencji i edukacji przeciwpożarowej będą docierać na spotkania z mieszkańcami w swoich miejscowościach i rejonach działania celem przekazywania wiedzy w tematyce "Czad i Ogień. Obudź Czujność".

Zdjęcie: KM PSP w Bielsku-Białej