turniej przedszkolak 4W dniu 22 listopada 2016 r. na hali sportowej przy ulicy Bratków w Bielsku-Białej odbył się po raz kolejny międzyprzedszkolny turniej pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak –razem po zdrowie i bezpieczeństwo” . W turnieju wzięło udział 8 bielskich przedszkoli, łącznie ok. 200 dzieci.

Celem turnieju było promowanie zachowań warunkujących bezpieczeństwo i zdrowie przedszkolaka - wszystko przez zabawę, która jest podstawową formą działalności dzieci w wieku przedszkolnym. Impreza została zorganizowana przez Przedszkola nr 2 i 12 z Bielska-Białej przy współudziale BBOSiR. Do udziału w niej zaproszono przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych, którzy na stoiskach prezentowali swój sprzęt oraz udzielali najmłodszym wielu ważnych informacji na temat bezpiecznego zachowania i reagowania w sytuacjach zagrożenia.

W turnieju wzięli również udział strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, którzy zapoznali najmłodszych z sprzętem, jaki jest wykorzystywany w codziennej pracy strażaka oraz przypomnielli przedszkolakom, jak zachować bezpieczeństwo w domu oraz w sezonie grzewczym w myśl nowej kampanii prowadzonej prze PSP „Czad i ogień – obudź czujność”. Przy każdym stoisku dzieci odpowiadały także na konkursowe pytania otrzymując za prawidłowe odpowiedzi cenne punkty.

Zdjęcia: KM PP w Bielsku-Białej

turniej przedszkolak 1turniej przedszkolak 2turniej przedszkolak 3turniej przedszkolak 5turniej przedszkolak 6turniej przedszkolak 7turniej przedszkolak